• Index
  •  » Karcianki
  •  » Jak grać w YU-GI-OH, czyli chęci są, umiejętności brak

#1 2011-07-30 11:33:16

 Rogal

Miszczu stronki

Skąd: K.B
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 238
Punktów :   

Jak grać w YU-GI-OH, czyli chęci są, umiejętności brak

Chciałbyś pograć w YU-GI-OH a nie ogarniasz? Interesuje cię ta karcianka? To miejsce dla Ciebie.
1. Na wstepie...
...trochę info ogólnych. Wikipedia mało nam mówi o samej karciance.

Spoiler:

Pojęcia:

    Staple – Karta, która powinna się znaleźć w każdym decku. Jeśli deck tego nie wymaga, można ją pominąć. Często używany niepoprawnie termin "stample" lub "stapl".
    Combo – to skomplikowane zagranie, nietypowe użycie kilku kart, by dały zamierzony efekt, jest to inne wykorzystanie efektu karty niż ktoś to robi zwykle. Jest zagraniem w widowiskowy sposób kilku kart tak, aby zdobyć przewagę. Rzadko używane w grze karcianej Yu-Gi-Oh!. Combo składa się z co najmniej 2 kart.
    Deck – z ang. talia.
    Death draw – sytuacja, w której na początku gry nie wyciągamy żadnego potwora lub przydatnej w danym momencie karty.
    OTK – One Turn Kill, czyli odebranie przeciwnikowi wszystkich punktów w jednej turze.
    Direct Damage – obrażenia zadawane przez bezpośredni atak w punkty życia przeciwnika.
    Surrender – możliwość poddania się, najczęściej używana w przypadku braku dobrych kart

Jeśli nie wiesz jak się gra, warto obejrzeć sobie odcinki YU-GI-OH, obojętnie które, można je znaleźć w wielu miejscach w internecie.

Spoiler:


Historia Yu-Gi-Oh!

Yu-Gi-Oh! to historia Yugiego i jego przyjaciół, których opanowała gorączka gry, tak jak i resztę kraju. Dziadek Yugiego prowadzi sklep z grami, to on pokazał Yugiemu starożytną grę karcianą zwaną "Pojedynkiem Potworów". W grze tej, naprzeciw stają różne mistyczne stworzenia i toczą magiczne pojedynki na zmieniających się polach walki, pełnych pułapek i magicznych przeszkód. Gdy opada kurz bitewny, tylko jeden może stać się Yu-Gi-Oh! - Królem Gier. Yugi odkrył tajemnice starożytnej Egipskiej Zagadki Wieków, dzięki temu otrzymał ducha potężnego króla gry. Tak zaczyna się droga do tytułu Króla Pojedynków!

Yugi

Yugi uwielbia grać w gry i rozwiązywać zagadki. Yugi mieszka ze swoim dziadkiem, który prowadzi sklep z grami. To dziadek pokazał mu starożytną Egipską "Zagadkę Wieków". Po tym jak Yugi rozwiązał zagadkę i odkrył jej sekret, zmieniło się jego życie. Stał się Yami Yugi, potężnym duchem i rozpoczął pojedynki z wieloma przeciwnikami. Przyjdzie mu stawić czoła wielu rywalom, czasem nawet grając na ich warunkach i oczywiście, pokonując wrogów w ich własnej grze. W normalnym życiu Yugi jest raczej nieśmiały, lecz mimo to ma kilku dobrych przyjaciół: Joego, który jest jego najlepszym przyjacielem, Tristana i Teę.

Yami Yugi

Alter ego Yugiego. Używając Zagadki Wieków, Yugi został napełniony magiczną energią, która dała mu potęgę i sprawiła, że stał się mistrzem w pojedynkach.

Kaiba

Seto Kaiba jest bogaty. Nie może się pogodzić z faktem, że Yugi pokonał go. Jego największym celem w życiu jest pokonać Yugiego, przy użyciu wszelkich możliwych sposobów. Kaiba ma młodszego brata o imieniu Mokuba, który tak jak Kaiba, jest zapalonym graczem. Kaiba i Mokuba wychowywali się w sierocincu, tam Kaiba obiecał Mokubie, że będzie się nim opiekował, nie ważne co by się działo. Mimo tego, że teraz Kaiba jest szefem swojej, międzynarodowej elektronicznej korporacji - KaibaCorp, jego prawdziwą pasją są zawody "Pojedynków Potworów". Wykorzystuje w nich swoją bezwzględność, aby pokonać każdego wyzwanego przeciwnika. Jest ekspertem w sztuce pojedynkowania i chce wyzwać Yugiego - jako swojego rywala.

Nie ma sensu kopiować opisów tej karcianki z innych stron, bo grozi to twoją drzemką przed kompem spowodowaną czytaniem monotonnych tekstów. Napiszę więc krótko - YU-GI-OH to kolekcjonerska gra karciana, dla mnie stara jak świat, która ma dość proste zasady i jak już nauczysz się grać to wciąga. Gracze mają poczwórną radochę:
1. Kolekcjonujesz karty.
2. Układasz własną, niepowtarzalną talię.
3. Grasz.
4. Wymieniasz się
Na pewno bez kaski nie pograsz. W Kazimierzu masz dwie opcje:
1. Kupujesz podróby (talia 40 kart / około 4zł)
2. Kupujesz oryginalne.
Cennik oryginalnych:

Spoiler:

Talia startowa: od 28zł do 38zł
Talia tematyczna: od 36zł do 45zł
Booster (od 9 do 13 kart w paczce): 9 do 14zł
Puszki (zawartość 4 do 5 boosterów i 5 rzadkich kart: od 45zł wzwyż

Generalnie, taka oryginalna kupiona talia jest już grywalna, a ulepszanie jej to twoja wola. Podróby są zazwyczaj wykonane żałośnie, więc nie licz na to że będziesz mógł grać kartą, która ma 8000 ataku i level 4 (o tym niżej.)

Zasady
Nie bój się, są proste.
[zasady już wkrótce]

Offline

 

#2 2013-09-30 17:51:19

ygopl

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2013-09-30
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Jak grać w YU-GI-OH, czyli chęci są, umiejętności brak

Jeśli ktoś chce nauczyć się w tę grę to zapraszam na forum http://yugioh.pl / Cała Polska społeczność tam jest i czekamy na ambitnych graczy

Ostatnio edytowany przez ygopl (2015-05-27 17:45:27)

Offline

 
  • Index
  •  » Karcianki
  •  » Jak grać w YU-GI-OH, czyli chęci są, umiejętności brak

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
inwalida znak sklep nakaz jazdy c znak sklep airedale terrier oddam materace janpol